Робота музею

Музей історії села в Ордо-Василівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів існує вже 25 років. Спочатку заснований як музейний куточок  за ініціативою вчителя трудового навчання Черничка В.М. та відновлений як музейна кімната при активній участі вчителя  географії Пацюк Т.С. він став центром військово-патріотичного виховання молодого покоління.

Музей сприяє удосконаленню навчально-виховного процесу, розширює і поглиблює загальноосвітню підготовку учнів засобами позакласної роботи, розвиває творчий інтерес до пошукової, краєзнавчої роботи, формує у підростаючого покоління розуміння нерозривного зв’язку минулого, сучасного і майбутнього України.

При музеї діє рада, до складу якої входять учні, вчителі школи, ветерани праці. Директором музею є вчитель географії Пацюк Т.С.

Експозиція музею була поповнена новими експонатами. Учні школи взяли участь в експедиціях та акціях «Краса і біль України», «Шляхами подвигу і слави», «Хліб очима дітей», «Пізнай свою країну», “Історія міст і сіл України”.

Проводиться широка екскурсійна робота. Музей історії села відвідали учні та батьки нашої школи, багатьох шкіл району, області, а в 2008р.  у нас в гостях побував житель Росії Арутюнов Г.Б., який шукав могилу свого дядька померлого від ран під час війни і похованого в нашому краї. І звичайно постійними відвідувачами являються ветерани війни, вдови, очевидці трагічних сторінок історії України, які проводять патріотичну роботу.

Члени історико-краєзнавчого гуртка «Пошук» розробили ряд екскурсійних маршрутів по місцях бойової та трудової слави нашого села, пам’ятках історії.

У музеї історії села проводяться:

- музейні заняття;

- засідання ради музею;

- екскурсії;

- лекції;

- уроки з тематики історії рідного краю, періоду Великої Вітчизняної війни;

- класні години та ін.

Школа намагається як найбільш актуалізувати принцип «Музей – класна кімната», де кожна річ допомагає учневі спрямувати свої здібності і смаки на створення себе, як особистості через історичну пам’ять про минуле рідного краю.

Директор музею: Пацюк Тетяна Станіславівна,

учитель  географії

Рада музею:

Голова ради – Динник Тетяна

Член ради – Ковшар Валентина

Член ради – Гарбулінська Валерія

Член ради – Угнич Ігор

Член ради – Малиш Юлія

Член ради – Динник Катерина

У школі функціонують музеї: Літературно - краєзнавчий музей

Т.Г. Шевченка – переможець І – го Всеукраїнського конкурсу громадських музеїв України (2010р.)  та музей історії села Ордо - Василівка.

Вони є оплотом духовності учнів та жителів села та  центром національно-патріотичного виховання  молоді.

Літературно-краєзнавчий музей Тараса  Шевченка було створено вчителем ук­раїнської мови та літератури Черничко Антоніною Володимирівною  4 березня 1989 року до 175-річчя з дня народження Великого Кобзаря. Керівництво музеєм здійснює його рада.  У музеї працю­ють такі сектори:

1. економічний;
  2. збирання, обліку й збереження музейних фондів;
  3. масової роботи;
  4. бібліотечно-інформаційний;
  5. художній;
  6. листування.

Постійно діють секції:

1. літературно-краєзнавча (інсценізація творів, проведення вечорниць, екскурсій до музеїв, кон­курсів знавців рідної мови);
  2. народних мистецтв і ремесел (гурток народ­ної вишивки, вивчення петриківського розпису, проведення виставок);
  3. фольклорно-етнографічна (курс народознав­ства, збирання фольклору рідного краю, вивчення музикознавства України, діяльність творчого ко­лективу «Смерека», вокальної групи «Калинонь­ка»).

У музеї представлено експозиції: «Шевченко на Катеринославщині», «Шляхами страждань і неволі», «Ім'я Шевченка на континентах світу», «Шевченко &‐ художник», «Лауреати Шевченківської премії», «Художня Шевченкіана Ф. С. Панка».

Юні шевченкознавці зібрали унікальну колек­цію українських рушників різних епох. Ними ж зібрано й «Кобзарі» Шевченка різних років видан­ня, один із них — дореволюційний.

Шкільний музей налагодив зв'язок із центральними музеями Великого Кобзаря: Канівським ордена Дружби народів музеєм - заповідником, Київським державним музеєм Т. Шевченка, музеєм Т. Шевченка в  с. Шевченкове.  Усі вони відгукнулися на прохання про співпрацю й поповнили  матеріали музею. А працівники музею м. Канева ще й прислали священну землю з могили Тараса.

Учасники гуртка «Зроби сам» виготовили й по­дарували музею макети хаток-мрій поета, а також його батьківської хати.

Є в музеї дві мініпанорами: «Шевченко над Дніпром» і «Сім'я вечеря коло хати».

Упродовж  24 років на його базі проводяться шевченківські тижні, а в ювілейні роки народження поета  - місячни­ки, присвячені знаменним датам.

Музей  історії села Ордо – Василівка був відкритий на честь 45 річчя визволення українського народу від фашистських загарбників. Він знайомить відвідувачів із минулим та сучасним села, визволенням від німецько – фашистських загарбників, легендами рідного краю.

У музеї є експозиції:

• Заснування села Ордо – Василівка.
  • Легенди рідного краю.
  • Визволення села від німецько-фашистських загарбників.
  • Бойовий шлях 89 стрілецької дивізії.
  • Випускники  школи - письменники.
  • Звірства та жертви фашизму.

span style=/b

/pnbsp;‐nbsp;b