Робота музею

 

Літературно-краєзнавчий музей Т.Г. Шевченка

Музей був створений 4 березня 1989 року до 175-річчя з дня народження Великого Кобзаря. Керівництво музею здійснює рада музею. Працюють сектори: економічний, збирацький, обліку й збереження музейних фондів, масової роботи, бібліотечно-інформаційний, художній, листування.

На відкритті музею побували правнук Т.Г. Шевченка (по лінії брата Йосипа) О.Є. Лисенко, заслужений художник України Ф.С. Панко, випускники школи різних років випуску, поетеса Придніпров"я Наталка Нікуліна, Григорій Маркович.

У музеї є експозиції: "Шевченко на Катеринославщині", "Шдяхами страждань і неволі", "Ім"я Шевченка на континентах світу", "Шевченко-художник", "Лауреати Шевченківської премії", "Художня шевченкіана Ф.С. Панка".

Юні шевченкознавці зібрали унікальну колекцію українських рушників різних епох, виконаних вишивальницями села.

Пошуковцями зібрано "Кобзарі" Шевченка різних років видання, один із них-дореволюційний.

Є також зв"язок музею з центральними музеями Великого Кобзаря: Канівським ордена Дружби народів музеєм-заповідником, Київським державним музеєм Т.Г. Шевченка, музеєм Т. Шевченка в с. Шевченкове. Усі вони відгукнулись на прохання співпрацювати й доповнили шкільний музей фотокопіями, матеріалами. А працівники музею міста Канева ще й прислали священну землю з могили Тараса.

Учасники гуртка "Зроьи сам" виготовили й подарували музею макети хаток-мрій поета, а також батьківської хати.

Є в музеї дві мінідіарами "Шевченко над Дніпром" і "Сім"я вечеря коло хати". Серед експонатів музею подарунки випускників школи 1941 року випуску та інших років.

Школярі листуються із шевченкознавцями Бразилії, Австралії, Канади.

Шкільний музей став центром національно-патріотичного виховання учнів. У нього є власні традиції.

упродовж 26 років на базі музею проводяться Шевченківські тижні, а в ювілейні роки народження поета - місячники, присвячені знаменним датам.

Системним є проведення шевченківських уроків у 1-11 класах, екскурсії до музею, посвята у кобзарята учнів 4 класу, виставка учнівських робіт на шевченківську тематику гуртка "Вишиваночка".

на базі музею проводяться книжкові виставки, виставки робіт художників краю на шевченківську тематику, читацькі конференції, бесіди, вікторини, конкурси, зустрічі, літературні вечори, свічки, презентації книг письменників рідного краю, видавництво книг у комп"ютерному варіанті і т.д.

До 20-річчя музею його громадським директором Черничко А.В. упорядковано і видано збірку "Вінок Кобзареві". У ній зібрані вірші поетів Придніпров"я на шевченківську тематику і розміщенні короткі дані про них, а також стаття "Кобзар і Придніпров"я" про можливе перебування поета на Катеринославщині під час першої подорожі на Україну. Є тут розповіді про шкільний літкратурно-краєзнавчий музей Т.Г. Шевченка.

У музеї пройшли зустрічі з письменниками Придніпров"я: Іриною Прокопенко,Наталкою Нікуліною,Анатолієм Шклярем, Сергієм Бурлаковим, лауреатом Швченківськї премії, землячкою Любов Голотою, випускницею школи Вікторією Черничко автором книг: казок "Мандри маленького Соняшника" і збірки поезій "Коли тривога поселилась у душі", презентації яких проведені в музеї, випускником школи Абрамчуком М.І., автором книг "Білогородка православна", "Князі Білгорода".

На базі музею пройшло сотні семінарів для вчителів, заступників директорів та директорів шкіл.

У 2013 році музей став переможцем районного огляду - конкурсу музеїв навчальних закладів у номінації "Кращий музей загальноосвітнього навчального закладу - 2013р." і представлений для присвоєння почесного звання "Зразковий музей".

У 2014 році -І місце у обласному конкусі майстерності екскурсоводів музеїв при закладах освіти, присвячених 200-річчю від дня народження Т. Шевченка.

 

 

Музей історії села

Музей історії села в Ордо-Василівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів існує вже 25 років. Спочатку заснований як музейний куточок  за ініціативою вчителя трудового навчання Черничка В.М. та відновлений як музейна кімната при активній участі вчителя  географії Пацюк Т.С. він став центром військово-патріотичного виховання молодого покоління.

    Музей сприяє удосконаленню навчально-виховного процесу, розширює і поглиблює загальноосвітню підготовку учнів засобами позакласної роботи, розвиває творчий інтерес до пошукової, краєзнавчої роботи, формує у підростаючого покоління розуміння нерозривного зв’язку минулого, сучасного і майбутнього України.

При музеї діє рада, до складу якої входять учні, вчителі школи, ветерани праці. Директором музею є вчитель географії Пацюк Т.С.

Експозиція музею була поповнена новими експонатами. Учні школи взяли участь в експедиціях та акціях «Краса і біль України», «Шляхами подвигу і слави», «Хліб очима дітей», «Пізнай свою країну», “Історія міст і сіл України”.

Проводиться широка екскурсійна робота. Музей історії села відвідали учні та батьки нашої школи, багатьох шкіл району, області, а в 2008р.  у нас в гостях побував житель Росії Арутюнов Г.Б., який шукав могилу свого дядька померлого від ран під час війни і похованого в нашому краї. І звичайно постійними відвідувачами являються ветерани війни, вдови, очевидці трагічних сторінок історії України, які проводять патріотичну роботу.

Члени історико-краєзнавчого гуртка «Пошук» розробили ряд екскурсійних маршрутів по місцях бойової та трудової слави нашого села, пам’ятках історії.

                 У музеї історії села проводяться:

- музейні заняття;

- засідання ради музею;

- екскурсії;

- лекції;

- уроки з тематики історії рідного краю, періоду Великої Вітчизняної війни;

- класні години та ін.

      Школа намагається як найбільш актуалізувати принцип «Музей – класна кімната», де кожна річ допомагає учневі спрямувати свої здібності і смаки на створення себе, як особистості через історичну пам’ять про минуле рідного краю.

Директор музею: Пацюк Тетяна Станіславівна,

учитель  географії

Рада музею:

Голова ради – Гарбулінська Валерія

Член ради – Коцаренко Володимир

Член ради – Борисенко Валерія

Член ради – Динник Катерина

Музей історії села Ордо - Василівка - переможець конкурсу музеїв, музейних кімнат бойової (трудової) слави у загальноосвітніх, загальношкільних та професійно-технічних закладах, присвячених 70-річчу битви за р. Дніпро ІІІ місце  в номінації "Кращий музей загальноосвітнього закладу" (Софіївський район).

             Музей  історії села Ордо – Василівка був відкритий на честь 45 річчя визволення українського народу від фашистських загарбників. Він знайомить відвідувачів із минулим та сучасним села, визволенням від німецько – фашистських загарбників, легендами рідного краю.

 

У музеї є експозиції:

  • Заснування села Ордо – Василівка.

  • Легенди рідного краю.

  • Визволення села від німецько-фашистських загарбників.

  • Бойовий шлях 89 стрілецької дивізії.

  • Випускники  школи - письменники.

  • Звірства та жертви фашизму.

list-style-type:lower-roman;