Схема самоврядування

Розвиток учнівського самоврядування – важливий фактор удосконалення навчально – виховної роботи школи               Функціонує дитяче  об’єднання  « Козацька Республіка»,  автором проекту  є  директор школи А.В.Черничко.            « Козацька республіка» створена на добровільних засадах з числа учнів, які вважають себе справжніми патріотами України, дорожать своєю школою, рідним селом, батьківським родом, встигають у навчанні, дисципліновані й виховані. Вона спрямовує свою діяльність на творче продовження в сучасних умовах козацьких звичаїв і традицій, вироблення в кожного її члена прагнення розвивати в собі кращі людські якості.             Дитяче об’єднання має свою символіку: гімн, прапор, герб.«Козацька республіка» об’єднує курені: «Козачата» (1-4 класи), «Козацькі джури» (5-8 класи), «Молоді козаки» (9-11 класи). «Республіка» бере участь у традиційних і духовних святах села та різноманітних спортивних змаганнях. Реалізуючи даний проект, ми виховуємо в учнів глибокі почуття патріотизму, національної  свідомості та самосвідомості, етнічної та загальнолюдської гідності, морально-психологічні та духовні якості захисника Батьківщини, забезпечуючи високий рівень загальної культури та опанування народних знань, народної естетики, моралі, мистецтв. « Козацька Республіка»,  будує свою роботу на принципах добровільності, демократії і самоврядування. Вищим органом управління є зібрання козаків. Всю роботу координує і спрямовує козацька рада,до складу якої входять учні, дорослі, курінні, педагоги – наставники та козаки – наставники. Основними напрямками роботи визначено: вивчення історії козацтва, народних звичаїв, традицій,фольклору, збереження пам’яток історії та культури, надання допомоги інвалідам, учасникам бойових дій, ветеранам, людям похилого віку, дослідження ролі спорту і фізичного виховання в житті козаків, використання його для власного фізичного розвитку, пропаганда здорового способу життя.               Традиційними в школі є: свято українського козацтва, « Козацьке завзяття», «Козацькі заспіви» «Козацькі розваги», ігри – розваги  « Україна – славний край» та інші; урочисте шикування козачат, джур козацьких, молодих козаків з нагоди державних свят. АНКЕТА ДЛЯ УЧͲ«гвень громадянської спрямованості особистості учня»
  1.  Чим і ким на твою думку, може пишатися Україна?
  2.  Яку користь ти зможеш принести своїй країні в майбутньому?
  3.  Якими цінностями, на твою думку, потрібно надавати пріоритет у вихованні: загальнолюдським чи національним?
  4.  Звідки ти береш інформацію про політичне життя у світі?
  5.  Які періодичні видання ти знаєш і яким віддаєш перевагу?
  6.  У чому ти бачиш роль своєї сімї у формуванні тебе як громадянина?
  7.  Як ти готуєшся захищати Батьківщину?
  8.  Чи потрібні години спілкування в школі? Які з них тобі запам’яталися?
  9.  Що ти знаєш про символи школи?
  10.  Твої пропозиції щодо вдосконалення навчально-виховного процесу в школі?
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ«Співпраця школи і сімї в процесі виховання»
  1.  Освіта батьків.
  2.  Чи цікавитесь Ви педагогічною літературою?
  3.  На яких принципах побудовані взаємостосунки у Вашій сімї?
  4.  Коли останній раз Ви обговорювали у своїй родині прочитану книжку? Що це була за книжка?
  5.  Чи розповідаєте Ви своїм дітям про те, як самі були підлітком, з якими проблемами Вам довелося зіштовхнутися, яких помилок припускалися?
  6.  Чи цікавить Вас життя дитини поза стінами домівки?
  7.  Які сімейні традиції у Вашій родині? Чи намагаєтеся Ви виховувати дитину на прикладах старших поколінь?
  8.  Що, на Ваш погляд, найскладніше у вихованні дітей?
  9.  Чи потрібні Вам індивідуальні консультації щодо виховання Вашої дитини?
  10.  Про що б Ви хотіли дізнатися на батьківських зборах?
  11.  Яку допомогу Ви могли б надати класному курівникові у формуванні дитячого колективу?
Розвиток учнівського самоврядування – важливий фактор удосконалення навчально-виховної роботи школиСтруктураорганів самоврядуванняОрдо-Василівської ЗОШ  І- ІІІ ступенів